نشست استانی تشکل های دانشجویی

نشست استانی تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان به میزبانی دفتر نهاد دانشگاه آزاد اسلامی استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا خدیوی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان برگزار گردید.
نشست استانی تشکل های دانشجویی دانشگاه های استان به میزبانی دفتر نهاد دانشگاه آزاد اسلامی استان با حضور حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا خدیوی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان با محوریت هم اندیشی درباره شاخص های گفتمان انقلابی در تاریخ ۱۱/۲/۹۶ برگزار گردید.

 

در این نشست صمیمی ، پس از مراسم خیر مقدم گویی و سخنرانی جناب حجت الاسلام و المسلمین خدیوی رئیس دفاتر نهاد رهبری دانشگاه های استان پیرامون شاخص های گفتمان انقلاب اسلامی به سخنرانی پرداختند.

ایشان با تاکید بر حضور حداکثری مردم در انتخابات به تفاوت عمده مردم سالاری دینی با دموکراسی غربی اشاره کردند و اظهار داشتند در مردم سالاری دینی اختیار و حق انتخاب به مردم واگذار شده است اما این حق مشروط است و رای دهندگان باید برای انتخاب خود, عندالله حجت شرعی داشته باشند و پیش خدا و وجدان خویش پاسخگو باشند و نباید مسائل قومی قبیله ای و نفع شخصی معیار انتخاب باشد بلکه رعایت مصلحت جامعه مسلمین ملاک اصلی است.

وی با الهام از روش دیرینه شناسی به تبیین ایده انقلاب اسلامی و حکومت اسلامی پرداخت و ریشه آن را در تاریخ مشروطیت و در جریان های اسلام گرای گذشته دانست که امروز آن آمال و آرزو ها به ثمر نشسته و همه باید از این دستاورد حراست نمایند و اصلح کسی است که خود را حافظ ایده انقلاب اسلامی بداند و از سوق دادن آن به بیگانگیان مراقبت نماید و انقلابی بودن یعنی پاسداری از ایده اصلی انقلاب اسلامی که امروز نزدیک به ۴ دهه سن دارد و جریان های اسلامی با عنوان بیداری اسلامی در منطقه از آن الگو گرفته اند.

 

ایشان در ادامه به بیان شاخص های کاندیدای اصلح در انتخابات ریاست جمهوری پرداختند و گفتند:

۱-      ۱٫انقلابی بودن و وفاداری به آرمان های انقلاب و اندیشه های امام خمینی و رهبری

۲-      ۲٫مردمی بودن و مردم را صاحب اصلی انقلاب دانستن و پرهیز از ترویج فرهنگ اشرافی گری و توجه ویژه به قشر محروم جامعه

۳-      ۳٫ایستادگی و مقاومت در برابر دولت های مستکبر و تاکید بر هویت دینی و ملی نظام جمهوری اسلامی

۴-      ۴٫توجه به ظرفیت های داخلی در حل مشکلات اقتصادی و فرهنگی و علمی کشور

۵-      ۵٫صداقت و صراحت و شجاعت در مبارزه با فقر و فساد و تبعیض

از جمله شاخص های مهمی است که باید در انتخاب اصلح به آن ها دقت شود.

پس از اتمام سخنرانی ایشان، اعضای تشکل های دانشجویی به اعلام نظرات و طرح پرسش های خود پیرامون مباحث مربوطه پرداختند و پس از اتمام جلسه با حضور در مسجد دانشگاه آزاد نماز جماعت مغرب و عشا را به جا آوردند.

پاسخی بگذارید