رسانه های نهاد

برخی نظریه پردازان ارتباطات بیان کرده اند که امروز جهان در اختیار کسی است که رسانه ها را در اختیار دارد. با رسانه می توان جامعه را جهت داد و سیاست ها و استراتژی های بلند مدت خود را به راحتی جامه ی عمل پوشاند.
وسعت و گستردگی وسایل ارتباط جمعی و تبلیغی در جهان به شکلی است که به واقع سرتاسر کره ی زمین ، زیر چتر و تحت پوشش این قبیل وسایل و دستگاه ها قرار گرفته است که افزایش روز افزون آن ها امروز به نحو بارزی جلب نظر می کند. همچنین یکی از ویژگی های مهم رسانه های مجازی سرعت بالای اطلاع رسانی در آن ها می باشد و به همین منظور دارا بودن این شاخصه به افزایش کار آمدی آن خواهد افزود.
از سوی دیگر با تاملی در انقلاب شکوهمند اسلامی ایران که مظهر مردم سالاری دینی و آزادی اندیشه و قلم می باشد در می یابیم که روزنامه ها،مجلات،صدا و سیما ، اینترنت و … تا چه اندازه در تداوم آرمان های اصیل اسلام وانقلاب و یا بالعکس در به چالش کشیده شدن آن ها نقش داشته که که محیط مهم آن در دانشگاه مشهود و جاری است و همانطور که امام راحل فرمودند :«دانشگاه مبداء تحولات است » که صد البته تحولات رسانه ای را هم شامل می شود.
رسانه مجازی به ظرفیت هایی اطلاق می گردد که در فضای مجازی اینترنت همچون سایت ، وبلاگ ،پیامک ،ایمیل و… در اختیار کاربران قرار می گیرد.

ویژگی های رسانه مجازی :
-جهانی و فرامرزی بودن
– ارتباط دو طرفه
– مخاطب خاص و تأثیر گذار

دفتر رسانه ای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذر بایجان شرقی در راستای تشویق و ترغیب دانشجویان به انجام فعالیت های گروهی و استعداد یابی جوانان مستعد در این عرصه تا کنون به چاپ نشریه سلام ، برگزاری کلاس های خبرنگاری و مستند سازی ، دوره های آشنایی رسانه ، کلاسهای آموزش نرم افزار های طراحی و صفحه آرایی مبادرت ورزیده است.