دکتر خضریان: خلق حماسه ۹ دی پایانی بر فتنه سال ۸۸ بود

قائم مقام روزنامه فرهیختگان گفت: بصیرت مردم و خلق حماسه نه دی پایانی بر فتنه ۸۸ بود.
به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان ، علی خضریان عصر دیروز در برنامه گرامیداشت حماسه ۹ دی در جمع دانشگاهیان واحد تبریز گفت: بازخوانی وقایع سال ۸۸ ضرورتی مهم و انکار‌ناپذیر است تا ضمن حفظ روزهای مهم و تاریخ‌ساز انقلاب، زمینه ماندگاری آن را برای نسل جوان دانشجویی که آن روزها را درک نکرده، بیش از پیش فراهم کنیم.
وی افزود: اتفاقات قبل از حماسه ۹ دی سال ۸۸ بخشی از ماجراهای اراذل بود که هدایتش از بیرون از مرزها انجام می‌گرفت و از مقامات رسمی برخی کشورهای معاند با انقلاب اسلامی تا بنگاه‌های مهم رسانه‌ای همچون بی‌بی‌سی و صدای آمریکا برایش طرح و نقشه می‌ریختند.
خضریان با بیان اینکه بازخوانی وقایع سال ۸۸ از دو منظر تاریخ و آینده قابل بررسی است، گفت: از منظر تاریخ باید منشا و چگونگی وقایع اتفاق افتاده بررسی شود و اگر این اتفاقات نمی افتاد تاریخ چگونه رقم می خورد را باید در نظر گرفت.
وی تصریح کرد: اغتشاشات پس از انتخابات با طرح تقلب در انتخابات آغاز شد. عاملین ابتدا مطالبه ابطال انتخابات را دنبال می‌کردند ولی در ادامه در رویارویی مستقیم با نظام قرار گرفتند.
این تحلیلگر سیاسی با اشاره به اینکه وقایع انتخابات سال ۸۸ به حماسه نهم دی ختم می شود، ادامه داد: بعد از گذشت نه سال از این واقعه هنوز بخشی از آن گفتنی است و نیاز به آسیب شناسی دارد و اگر آسیب شناسی درستی انجام نگیرد احتمال وقوع مجدد آن در کشور وجود دارد.
وی با تاکید بر شناخت فتنه ها و وظیفه دانشگاهیان در قبال آنها، ادامه داد: دانشجویان و دانشگاهیان خصوصا در رشته علوم سیاسی ‌باید با پژوهش در این امر زمینه را برای ثبت بهتر این برهه مهم از تاریخ کشور فراهم کنند تا با مستند کردن آن، شرایط را برای عدم تکرار چنین تجربه پرهزینه‌ای در سال‌های آینده در کشور فراهم آورند.
خضریان تاکید کرد:بعضی ها حصر را متصل به انتخابات می دانند اینها باید بدانند که حصر فتنه گران به خاطر هتک حرمت به عکس امام و بی حرمتی در عاشورا به امام حسین (ع) و در نهایت ناکامی در حماسه ۹ دی است
وی گفت: فتنه گران بدانند فرزندان انقلاب در دانشگاهها اجازه نخواهند داد که جریان فتنه در دانشگاه بر دانشجویان حاکم شود و مسیر فتنه را ادامه دهند.
خضریان افزود: ‌ بعضی دو قطبی ها در سال ۸۸ ایجاد شد که تا به حال نتوانسته ایم ترمیم کنیم، به عنوان نمونه در حوزه فضای اجتماعی هنوز ما دچار مشکلات و آسیب ها هستیم. اگر نتوانیم شکاف‌های اجتماعی ایجاد شده را ترمیم کنیم این شکاف ها مثل گسل خاموش امکان روشن شدن دارد، بنابراین در دانشگاه ‌ها باید راه حلی برای رفع آسیب‌ها و معضلات جامعه ارائه شود.
وی گفت: بعضی ها حصر را متصل به انتخابات می دانند اینها باید بدانند که حصر فتنه گران به خاطر هتک حرمت به عکس امام و بی حرمتی در عاشورا به امام حسین (ع) و در نهایت ناکامی در حماسه ۹ دی است.
خضریان در خاتمه گفت: فتنه گران بدانند فرزندان انقلاب در دانشگاهها اجازه نخواهند داد که جریان فتنه در دانشگاه بر دانشجویان حاکم شود و مسیر فتنه را ادامه دهند.
مراسم گرامیداشت حماسه نه دی با محوریت شناخت فتنه‌ها و وظیفه دانشگاهیان به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی عصر دیروز در سالن شمس واحد تبریز برگزار خواهد شد.

پاسخی بگذارید