حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده: سال ۸۸ مقطع حساس تاریخ انقلاب اسلامی ایران

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی گفت:  سال ۱۳۸۸ و حماسه ۹دی مقطع حساس تاریخ انقلاب اسلامی ایران به  شمار می رود.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان ، حجت الاسلام ابراهیم زاده در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی در جمع دانشجویان واحد تبریز گفت: برقراری نظام جمهوری اسلامی به تعبیر رسای امام خمینی (ره) از نعمت های عظیم الهی بر مردم ایران است.

وی با اشاره به اثرگذاری اصل مترقی ولایت فقیه و رهبری حکیمانه در هدایت کشتی انقلاب گفت: گذشته به مثابه چراغ راه آینده، دارای درس‌ها و عبرت‌هایی است که می‌تواند هدایتگر امروز ما باشد ، سال ۱۳۸۸ مقطع حساس تاریخ انقلاب اسلامی ایران به  شمار می رود.  بنابراین برای آشنایی دانشجویانی که جنبش‌های قبل و بعد از انقلاب همانند ۹ دی را درک نکرده‌اند جریان سال ۸۸ را طبق فرمایشات مقام معظم رهبری بازخوانی کنم.

این استاد حوزه و دانشگاه با تاکید بر اینکه انتخابات وسیله عزت ملی و شاخص رشد ملی است تصریح کرد: انتخابات پایه اساسی نظام بوده و مسئله حساس، مهم و سرنوشت ساز کشور و آزمون بزرگ ملت ایران در مقابل دشمنان است.

ایشان با بیان اینکه برای بروز فتنه سازمان یافته سال ۸۸  در زمان انتخابات، سال‌ها پیش برنامه ریزی شده بود گفت: دشمنان انقلاب برنامه ریزی کرده بودند که با در دست گرفتن دولت، اهداف آمریکا  و استکبار جهانی را آرام و بدون هیاهو پیش بگیرند و به اهداف خود برسند.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده در ادامه به چالش های انتخاباتی دشمن اشاره کرد و گفت: اولین تلاش دشمن برای تعطیل کردن و یا سرد کردن مردم برای شرکت در انتخابات بود که بعد از اجرای نافرجام آن،  مسئله مخدوش بودن آرا و تقلب را دومین سرلوحه برنامه کار خود قرار دادند.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری نا سپاسی دوستان و تکرار حرفهای دشمن یکی از آسیب های فتنه ۸۸ است.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان شرقی ادامه داد:‌ سومین چالش انتخاباتی دشمن تبدیل فضای مردم سالاری به فضای تقابل بود که متاسفانه تا حدودی توانسته بودند در این راستا موفق شوند. آنها می خواستند اغتشاشات بعد از انتخابات را به عنوان اختلاف بین طرفداران کاندیداهاو نخبگان سیاسی نظام تداعی کنند و با تردید در صحت انتخابات مردم را نسبت به نظام بی اعتماد کنند.

وی گفت: به لطف الهی و به برکت خون پاک شهدا و با هدایت حکیمانه مقام معظم رهبری این گردنه دشوار انقلاب نیز با موفقیت سپری شد.

حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم زاده تصریح کرد: طبق فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه عمارگونه وارد شوید و آرامش را در جامعه حفظ کنید، نخبگان باید هر حرفی و هر تحلیلی را که به دشمن برای رسیدن به اهداف کمک می کند به زبان جاری نکنند.

وی در خاتمه گفت: دانشجویان موظف هستند در محیط دانشگاه افرادی را که منشا فساد هستند شناسایی و دیگران را آگاه کنند و این تبلیغ درست و صحیح است.

پاسخی بگذارید