حجت‌الاسلام والمسلمین ابراهیم‌زاده : فلسفه ازدواج دانشجویی برگزاری جشن نیست

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات رسانه ای نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه آزاد اسلامی استان ، حجت‌الاسلام امیر ابراهیم‌زاده صبح امروز در جلسه رابطان ازدواج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی اظهار کردند: در دین مبین اسلام همواره تأکید زیادی بر اهمیت ازدواج شده و بنا به فرمایش نبی مکرم اسلام (ص) هر فردی در ازدواج حلالی بین دو نفر اقدام کند تا این که خدا آن دو را گردهم‌ آورد، خداوند در برابر هر قدمی که وی در این راه برداشته و هر سخن ثوابی که گفته، ثواب یک سال عبادت را به او می‌دهد.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مسئولیت رابط ستاد ازدواج دانشجویی، مسئولیت مقدسی است گفت: رابطان ازدواج نباید نگاه اداری به مسئولیتشان داشته باشند، بعضی از مسئولیت‌ها خاص هستند و اجر و پاداش الهی را به دنبال دارد.

وی با تأکید بر اینکه فلسفه ازدواج دانشجویی صرفاً برگزاری جشن ازدواج نیست، افزود: در راسـتای اجرای منویات مقام معظم رهبری و با هدف ترغیـب جوانـان و قشر فرهیخته دانشجو به ازدواج به‌هنگام، آگاهانه، آسان، پایدار و به‏‌دور از هرگونـه تجمل‌گرایی ستاد ازدواج دانشجویی تشکیل یافته‌ است.

ابراهیم‌زاده گفت: دانشگاه مکانی است که جوانان با شور و احساسات در آ‌ن درس می‌خوانند و با همدیگر آشنا می‌شوند؛ بنابراین ستاد ازدواج دانشگاه‌ها باید وسیله آشنایی آنان به صورت مثبت فراهم آورند.

رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان آذربایجان‌شرقی تصریح کرد: برگزاری آموزش‌های قبل، حین و بعد از ازدواج، انتخاب و نحوه مواجهه، ایجاد امید و نشاط و مشاوره جزء رسالت رابطان ازدواج در دانشگاه‌هاست.

وی تأکید‌ کردند : هر چقدر امر ازدواج به تعویق بیفتد، زمینه‌ساز آسیب‌ها و مخاطراتی جدی خواهد بود که تبعات زیان‌بار آن غیر قابل کتمان بوده و آسیب‌های اجتماعی بیشتری متوجه جامعه می‌شود.
👇
🌸 @nahadiaut

پاسخی بگذارید